+370 659 10506

Svarbiausi patarimai pirmojo būsto pirkėjams

 

Mėnesinės įmokos: įsitikink, kad paveši

Prieš pasišaudamas įsigyti pirmąjį būstą, įsitikink, ar tikrai gali tai sau leisti: šokdamas aukščiau bambos, gali skaudžiai kristi. Gyvenimas, kurį suryja būsto paskola ir komunaliniai mokesčiai, tikrai ne kaip pasakoje. Sąžiningai neapskaičiavę savo asmeninių finansų, užsinersite kilpą ant kaklo –  laisvalaikio pramogų, poilsinių kelionių ir smagių pramogų biudžetas ištirps banko kišenėje. 
Esminė užduotis prieš žengiant šį svarbų žingsnį – tikslus asmeninių finansų apskaičiavimas. Tik subalansuotas pajamų ir išlaidų santykis užtikrins saugų ir sėkmingą bendradarbiavimą su banku.


Susijusios išlaidos
Depozitas – ne vienintelis būtinas mokestis, perkant nekilnojamą turtą. Apgalvoti privalote ir kitas paslaugas, neatsiejamas nuo šio proceso:
 • Banko administracinis ir būsto įvertinimo mokesčiai
 • Valstybinis nekilnojamo turto mokestis
 • Žemės ir turto tyrimų mokestis
 • Persikraustymo išlaidos
 • Būsto apstatymo baldais bei dekoravimo išlaidos

Septyni žingsniai, perkant namą
 1. Sutvarkoma būsto paskola – sudaroma sutartis su skolintoju, kad žinotumėte, kiek galit išleisti savo būstui.
 2. Išsirenkamas namas/butas – smagioji dalis. Apsilankoma nekilnojamojo turto agentūrose bei ieškoma internete, tačiau tik tuose rajonuose, kur tikrai norėtumėte gyventi. Būkite lankstūs…
 3. Pateikiamas pasiūlymas – gali būti, kad reikės pateikti būsto paskolą patvirtinančius dokumentus, tačiau šiame pirkimo etape nėra jokių teisinių įsipareigojimų.
 4. Informuojamas advokatas – pasirinkite advokatą, kuris specializuojasi nuosavybės teisių perdavime.
 5. Nuosavybės teisių perdavimas prasideda – atliekamos įvairios apklausos, pradedamas oficialus būsto paskolos dokumentų pildymas.
 6. Įvykdymo data – likusi pinigų suma pervedama pardavėjui (dažniausiai tai – būsto paskolos pinigai). 


Kabliukai būsto nuomos ir pirkimo sutartyse

Nekantraujantys įsigyti būstą dažnai numoja ranka į tuomet „nesvarbiais“ atrodančius reikalavimus būsto nuomos ir pirkimo sutartyse, nors jų laikytis privaloma. Būsto nuomos ar pirkimo sutarties nutraukimas, o automatiškai ir būsto nusavinimas – gana retas reiškinys, tačiau tokia gali būti kaina už nuolatinį sutarties pažeidinėjimą. Štai, į ką derėtų atkreipti dėmesį:
 • Remontas – Norint atlikti ženklesnį namų remontą jums greičiausiai reikės gauti nekilnojamojo turto savininko leidimo.
 • Naminiai gyvūnai – Vien dėl to, kad anksčiau tame name ar bute buvo laikomi naminiai gyvūnai, nereiškia, kad leidimas buvo duotas, todėl būtina susitarti su savininku.
 • Automobilių aikštelė – Vienas iš lengviausių būdų, kaip užsidirbti kaimynų neapykantą yra nepaisyti mašinų stovėjimo aikštelės taisyklių. Būkite atidūs.
 • Palydovinės televizijos lėkštės – Modernios statybos pastatuose, gręžiant skyles išorinėje namo sienos dalyje, galite pažeisti priešgaisrinės apsaugos plokštes, todėl daugybė namų turi vieną bendrą palydovinės televizijos lėkštę ir griežtai draudžia savivaliauti bei prisikabinti tiek satelito lėkščių, kiek jums patinka.
 
smart foreash