+370 659 10506

Trumpalaikė nuoma: privalumai ir trūkumai

 

Dauguma žmonių domisi, kaip būtų galima padidinti gaunamas pajamas. Nors šiam tikslui pasiekti yra daug būdų, vienas populiariausių – butų nuoma. Yra žmonių, kurie turi vieną ar daugiau butų, tačiau juose negyvena. Puiki išeitis, galinti papildyti banko sąskaitą – buto nuoma. Kaip žinia, buto nuoma gali būti trumpalaikė arba ilgalaikė. Kurį variantą pasirinkti? Tam, kad galėtumėte priimti geriausią sprendimą, būtina išmanyti abiejų nuomos tipų pliusus ir minusus. Tad šį kartą aptarsime trumpalaikės buto nuomos privalumus bei trūkumus.

TRUMPALAIKĖS NUOMOS PLIUSAI:

Vienas svarbiausių privalumų, kuriuo pasižymi trumpalaikė nuoma yra pelnas. Lyginant su ilgalaike, trumpalaikė nuoma jums gali atnešti daugiau pelno. Šioje situacijoje verta prisiminti prekybos ypatumus: kuo pirkėjas didesnį kiekį prekių perka, tuo didesnę nuolaidą jis gauna. Tas pats vyksta ir su būtų nuoma – kuo trumpesniam laiko tarpui yra išnuomojamas butas, tuo daug pelno gaunama. Žinoma, puikus pelnas yra garantuojamas sėkmės atveju, tai yra tuomet, jei mėnesio laikotarpyje nebus periodų, kurių metu butas bus tuščias.Galėsite patys spręsti kuriuo metu nuomoti butą. Būsite pats sau direktorius ir, tarkime, Jūsų ilgai planuotoms atostogoms niekas nesukliudys. Bet kuriuo metu, panorėjęs galėsite keisti įkainius ir niekas neprikaišios Jums išankstinių susitarimų.

Dar vienas trumpalaikės nuomuos pliusas yra tai, kad trumpalaikės nuomos atveju butas ar namas yra išnuomojamas trumpiems laiko periodams, esant reikalui atsiranda galimybė tame bute apsigyventi patiems (pavyzdžiui, tuo atveju, jei būste, kuriame gyvenate nuolatos, atliekate kapitalinį remontą) ar apgyvendinti pasisvečiuoti ar kitais tikslais atvykusius giminaičius.

TRUMPALAIKĖS NUOMOS MINUSAI

Vis dėlto trumpalaikė nuoma turi ir trūkumų. Vienas pagrindinių trūkumų, kuriuos turi trumpalaikė nuoma, yra tas, kad buto savininkas yra nuolat priverstas ieškoti naujų žmonių, kurie norėtų išsinuomoti butą trumpam laiko tarpui. Kad būtų pritraukiama kuo daugiau žmonių, reikalinga reklama – skelbimų talpinimas į interneto portalus, dienraščius, savaitraščius ir pan. Vadinasi, tam, kad galėtumėte skleisti informaciją, jog nuomojate butą, yra reikalingas laikas bei pinigai (dauguma interneto portalų, dienraščių ar savaitraščių ima tam tikrą mokestį už skelbimus). Tuo tarpu, jei butą nuomotumėte ilgam laikotarpiui, reklamos poreikis būtų kur kas mažesnis.

Trumpalaikė nuoma pasižymi dar vienu trūkumu, kuris turi psichologinį aspektą. Kaip žinia, nuomojant butą trumpiems laiko periodams, žmonėms keičiasi greitai, vadinasi, jūs nuolat susiduriate su naujais, jums nepažįstamais žmonėmis, kurie norėtų išsinuomoti jūsų butą. Kadangi šių žmonių gerai nepažįstate ir nežinote, kokių savybių jie turi, galite sulaukti ne itin malonių įvykių – jums mažai pažįstami žmonės gali apgadinti jūsų bute esantį turtą ar triukšmingai leisdami laiką papiktinti kaimynus. Tuo tarpu, jei buto nuoma būtų ilgalaikė – išnuomotumėte butą metams ar ilgesniam laiko periodui, turėtumėte galimybę geriau pažinti jame gyvenančius žmones, o bėgant laikui – jie įgytų jūsų pasitikėjimą. Tokiu atveju, galėtumėte jaustis ramiai bei saugiai, kadangi žinotumėte, jog jūsų turtas yra saugomas.
Apibendrinant galima teigti, jog svarbiausi trumpalaikės buto nuomos privalumai yra didesnis pelnas bei galimybė apsigyventi bute patiems ar jame apgyvendinti giminaičius, o pagrindiniai trūkumai – nuolatinė nuomininkų paieška, kuri reikalauja laiko bei pinigų. 

Bet šią problem puikiai sprendžią Trumpam.lt , ko gero viena iš populiariausių šiuo metų nakvynės paieškos sistemų Lietuvoje.

ILGALAIKĖS NUOMOS PLIUSAI
Su nuomininkais jums teks susitikti kur kas rečiau, nebent turint neatidėliotinų klausimų buto reikalais. Dauguma nuomininkų patys moka už komunalines paslaugas, persiųsdami mokėjimų patvirtinimus Jums viso labo kas mėnesį. T.y., butu Jums teks pasirūpinti tik vieną kartą per mėnesį. Jūsų butas bus nuolatos kūrenamas žiemą (jei tai autonominis šildymas), o tokiu atveju, neges buto viduje esantys baldai ir atributai. Ilgam laikui nuomojantys būstą žmonės atsakingiau žiūrės į jo priežiūrą.

ILGALAIKĖS NUOMOS MINUSAI
Butas, kuriame nuolatos gyvenama, greičiau susidėvi. Tokiam butui reikės dažnesnių remontų. Toks butas atneš mažiau finansinių įplaukų. Negalėsite nuolatos kontroliuoti buto stovio, o taip pat gali tekti susipykti su kaimynais, jei netyčia pasirinkote triukšmauti mėgstančius nuomininkus.

 
smart foreash